Zvodiče prepätia pre rozvádzače

O firme CITEL

Firma CITEL patrí medzi troch nejväčších celosvetových dodávateľov zvodičov prepätia a spolu s firmou Dehn und Söhne k dvom nejväčším europským firmám dodávajúcich zvodiče prepätia. Firma CITEL pôsobí na trhu zvodičov prepätia takmer 70 rokov.

V roku 2006 ako prvá uviedla firma CITEL na trh zvodič bleskových prúdov pre fotovoltaické zariadenia a od tejto doby ich úspešne predáva na trhoch po celej západnej Evrope v Amerike aj v Azii. Firma CITEL vyrába a dodavá zvodiče prepätia pre striedavú stranu aj jednosmernú stranu.

V poslednej dobe firma CITEL sa stále viacej zameriava na výrobu a dodávky zvodičov prepätia na báze technológie VG, ktorá v sebe spája výhody plynom plneného iskriska a varistorov.Táto nová technológia VG poskytuje užívateľovi mnoho výhod – žiadné priepustné prúdy, žiadné následné prúdy, výrazne pomalšie starnutie varistorov, čo znamená asi 5-násobné prodĺženie životnosti zvodičov prepätia. Preto firma CITEL poskytuje záruku na svoje zvodiče prepätia vyrobené technológiou VG 10 rokov.

Zvodiče prepätia pre rozvádzače (sieť 3 x 230/400V)

Pre zvodiče prepätia v rozvádzačoch doporučujeme niekoľko prístrojov, aby si každý zákazník mohol vybrať ten správny prístroj (včetne ceny) podľa svojich potrieb a ekonomickej kalkulácie. Ponuka je pre štandardné sieťové napätie 230/400V. Pokiaľ potrebujete zvodiče pre iné napätie (120 V, 690 V apod.) kontaktujte nás.

1.) Kombinované zvodiče prepätia typu 1+2+3 alebo 1+2

Najkvalitnejšie a najvýkonnejšie sú zvodiče prepätia rady DS 250 VG s impulzným bleskovým prúdom 25 kA/pól (vlna 10/350us) so štandardne zabudovaným kontaktom diaľkovej signalizácie stavu zvodiča prepätia. Zvodiče prepätia rady DS250VG predstavujú špičkovú kombinovanú ochranu typu 1+2+3  (trieda B + C + D) vyrábané technológiou VG a ktoré má firma CITEL certifikované a patentovo chránené a certifikované (VDE Nemecko).
Pre bežné použitie možno použíť cenove výhodný zvodič prepätia rady DS 130R (bez kontaktu diaľ. sig.) alebo DS130RS(s kontaktom diaľ.signalizácie), ktorý predstavuje ochranu typu 1 + 2 (trieda B + C). Zvodič prepätia DS130R (130RS) má impulzný bleskový proud 12,5 kA/pól (vlna 10/350us), má však veľmi zaujimavú cenu a môže byť v optimálnym zvodičom prepätia typu 1+2.
Pre trojfázové sústavy (TNC nebo TNS) ponúkame kompaktný zvodič prepätia DUT 250VG s menšími rozmermi (menšia šírka) s parametrami ako DS250VG. Zvodič prepätia DUT 250VG je vhodný pre rodinné domy a tam, kde je málo miesta v rozvádzači alebo kde nie je potrebný kontakt diaľkovej signalizácie.

2.) Kombinované zvodiče prepätia typu 2+3 alebo kompaktné zvodiče typu 2 

Nejkvalitnejšie sú zvodiče prepätia rady DS40VGS-230. Ich hlavnou výhodou je použitie technológie VG s vysokou životnosťou a zárukou 10 rokov.
Pre bežné použitie doporučujeme použiť štandardné zvodiče prepätia rady DS40S-230 s veľmi dobrým pomerom cena+výkon.

Keď je málo miesta v rozvádzači alebo v  rozvodnici, doporučujeme použiť kompaktné zvodiče DS240S-230 (2-pólové prevedenie, šířka len 1 modul) alebo DS440S-230 (4-pólové prevedenie, šírka len 2 moduly)  – ušetríte 50% miesta.

Pre elektroinštalačné firmy doporučujeme tiež použiť zvodiče typu MSB6-400, ktoré sa montujú pod zásuvku do krabice, vyznačujú sa veľmi malými rozmermi a majú veľmi zaujímavú cenu. Zvodiče MSB6-400 majú akustickú signalizáciu. Pre citlivé elektronické prístroje môže byť výhodné tiež použitie zvodičov typu DSHF s veľmi kvalitným vf filtrom.